Strona główna
Dom i ogród
Tutaj jesteś

Co uprawiać w ogrodzie?

31 sierpnia 2022 jakie kwiaty do ogrodu

Ogród to miejsce, które wielu osobom wydaje się przeznaczone tylko do odpoczynku i relaksu. Jak się jednak okazuje, oprócz klasycznego wyposażenia w postaci krzesełek ogrodowych, stołu czy też grilla, w ogrodzie można także uprawiać rośliny. Przykładowo posadzenie kwiatów pomoże w upiększeniu ogrodu, lecz można w nim zasadzić także warzywa, które wykorzystywać się będzie w kuchni. Co uprawiać w ogrodzie i o czym należy pamiętać, gdy chce się podjąć takiego zadania?

Jakie kwiaty do ogrodu wybrać?

Od czego powinno się zacząć szukanie roślin, które można uprawiać w ogrodzie? Zdecydowanie na samym początku warto zająć się kwiatami. Jakie są proste kwiaty do uprawy, które nawet niedoświadczonej osobie nie sprawią problemów, a znacznie poprawią wygląd danego ogrodu?
Zdecydowanie najłatwiejszym gatunkiem kwiatów, które można wybrać do ogrodu, są Aksamitki. Nie są one wymagające pod względem gleby czy też warunków atmosferycznych. Jedyne co należy im zapewnić, to miejsce, które będzie charakteryzowało się dużym nasłonecznieniem. Odwdzięczą się wtedy pięknymi pomarańczowymi i żółtymi kwiatami.
Innym ciekawym gatunkiem kwiatów do ogrodu jest Nasturcja. Charakteryzuje się ona szybkim rozrastaniem i niską wrażliwością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Często niedoświadczeni ogrodnicy mają problem z ich opanowanie, dlatego też poleca się zasadzenie ich w donicach lub też w pojemniku.
Kolejnym niezwykle łatwym w uprawie kwiatem, który doskonale sprawdzi się w każdym ogrodzie, jest z całą pewnością Piwonia. Jej niezwykłą zaletą jest to, że nie wymaga zmiany miejsca, jak inne kwiaty. Może w tym samym miejscu rosnąć nawet i przez 10-15 lat.

Jakie warzywa uprawiać w ogrodzie?

Rzecz jasna kwiaty to nie jedyna roślina, którą można uprawiać w swoim ogrodzie. Wielu właścicieli ogrodów decyduje się również na to, aby przeznaczyć pewną jego część pod domową uprawę warzyw. Jakie warzywa szczególnie mocno można w tym zakresie polecić?
Jeśli jest się początkującym ogrodnikiem i nie ma się jeszcze dość dużego doświadczenia w uprawie, polecane są przede wszystkim takie warzywa jak pomidory, ogórki, dynia, fasola czy też rzodkiewki. Nie wymagają one specjalnie dużej wiedzy i doświadczenia, rosną chętnie na każdej glebie i zwyczajnie trudno o niepowodzenie w ich uprawie.
O czym szczególnie mocno należy pamiętać podczas planowania uprawiania warzyw? Oczywiście kluczowe jest w tym wypadku podlewanie, które powinno być przeprowadzane raz na 2-3 dni, a w przypadku upałów nawet każdego dnia. Co jeszcze ważne, konieczne jest okresowe usuwanie chwastów, które w bardzo dużej ilości pojawiać się będą obok warzyw.

Jakie owoce uprawiać w ogrodzie?

Szukając ciekawych roślin do uprawy w ogrodzie, nie można zapominać o owocach. Jakie są ciekawe i chętnie wybierane owoce do uprawy w ogrodach?
Do zdecydowanie najłatwiejszych i najczęściej wybieranych owoców zaliczyć można na pewno agrest, borówki, porzeczki, a także truskawki. Nie wymagają one dużego nakładu pracy, a także nie są specjalnie drogie. Jeśli ma się wystarczająco dużo miejsca w ogrodzie, warto również zainwestować w drzewka owocowe, czyli np. w wiśnie, czereśnie czy też jabłonkę.

PRACOWNIAFORMA

zestaw Lego

Redakcja internacjonalista.pl

Nasi redaktorzy na INTERNACJONALISTA.PL to zespół pasjonatów domu i ogrodu, którzy zaangażowani są w dostarczanie cennych informacji i inspiracji naszym czytelnikom. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie i wiedzę w dziedzinie projektowania wnętrz, pielęgnacji ogrodu oraz kuchni, co pozwala nam tworzyć treści, które są zarówno interesujące, jak i pomocne dla naszej społeczności czytelniczej. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu artykułów, które zawierają praktyczne porady dotyczące życia codziennego, inspirujące pomysły na aranżację wnętrz i ogrodu, oraz smaczne przepisy kulinarne. Jesteśmy tu, aby pomóc naszym czytelnikom w tworzeniu przytulnego domu i pięknego ogrodu, które będą odzwierciedlać ich indywidualny styl życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Urządzenie pokoju młodzieżowego w stylu loftowym
co odstrasza muchy
zioła na balkonie aranżacje

Jesteś zainteresowany reklamą?

zioła na balkonie aranżacje