Strona główna
Dom i ogród
Tutaj jesteś

Co odstrasza muchy? Sprawdzone sposoby na uciążliwe owady

11 września 2022 co odstrasza muchy


Istnieje wiele różnych sposobów na skuteczne pozbycie się much – wśród najczęściej stosowanych i efektywnych metod walki z uciążliwymi owadami można znaleźć między innymi różnego rodzaju zabezpieczenia w postaci rolet, zasłonek czy praktycznych moskitier.

Co odstrasza muchy? Rośliny odstraszające owady

Jednym ze skutecznych sposobów na odstraszenie uciążliwych owadów jest ustawienie w domu odpowiednich gatunków roślin. Warto pamiętać o tym, że zapach oraz substancje wydzielane przez niektóre z roślin doniczkowych mogą stanowić doskonały sposób na odstraszenie much.

Osoby, którym zależy na pozbyciu się uciążliwych owadów powinny zdecydować się na umieszczenie w domu roślin takich jak paprotka, pelargonia czy mirt, świetnym pomysłem może okazać się także zasadzenie aromatycznej bazylii i wonnego tymianku.

Zapachy, których nie lubią owady – czyli co odstrasza muchy

W walce z powracającymi muchami może przydać się także sporządzenie odpowiedniego naparu z ziół. Warto pamiętać o tym, że owady nie przepadają za ostrymi i wyrazistymi zapachami, wywar z goździków czy woreczki z wysuszonym rozmarynem ułatwią więc pozbycie się niechcianych lokatorów.

Warto pamiętać również o tym, że muchy nie przepadają za zapachem mięty – umieszczenie doniczki z mięta na parapecie lub zasadzenie jej na rabatce przed domem skutecznie odstraszy muchy. Niezwykle skutecznym środkiem umożliwiającym pozbycie się niechcianych owadów jest także mieszanka octu i wody – miseczka z roztworem z octu postawiona przy pojemniku z owocami odstraszy owady, ułatwiając tym samym ochronę żywności przed niebezpiecznymi bakteriami.

Moskitiera – sprawdzony sposób na owady

Moskitiera stanowi rodzaj gęstej, specjalnie skonstruowanej siatki, której głównym zadaniem jest mechaniczna ochrona przed owadami. Moskitiera zapewnia skuteczną ochronę przed muchami i komarami, uniemożliwiając im dostanie się do wnętrza domu czy mieszkania. Moskitiery zamontowane w oknach i drzwiach wejściowych chronią domowników przed uciążliwym towarzystwem much.

Warto pamiętać o tym, że moskitiery umożliwiają skuteczne zabezpieczenie się przed owadami, poza tym rozwiązanie to jest stosunkowo tanie i dość łatwe w utrzymaniu. Dodatkowo nowoczesne moskitiery charakteryzują się ciekawym i niezwykle estetycznym designem, który sprawdzi się w wielu różnych wnętrzach.

Spray, łapka i lep na muchy – jak pozbyć się uciążliwych owadów?

Wśród tradycyjnych sposobów na walkę z uciążliwymi owadami można znaleźć między innymi różnego rodzaju środki chemiczne, których zadaniem jest skuteczne unieszkodliwienie insektów. Stosowanie sprayów na muchy wiążę się jednak z rozpylaniem w powietrzu toksycznych substancji – warto pamiętać o tym, że pomieszczenie, w którym doszło do użycia sprayu wymaga bardzo dokładnego przewietrzenia.

Do popularnych metod walki z owadami można zaliczyć łapkę na muchy – rozwiązanie tego typu nie odstraszy owadów, ale pomoże w ich natychmiastowej i skutecznej likwidacji. Wiele osób decyduje się także na zastawienie pułapki na owady w postaci lepu – warto pamiętać o tym, że lep na muchy, choć niezwykle skuteczny, może okazać się mało estetycznym rozwiązaniem.

Redakcja internacjonalista.pl

Nasi redaktorzy na INTERNACJONALISTA.PL to zespół pasjonatów domu i ogrodu, którzy zaangażowani są w dostarczanie cennych informacji i inspiracji naszym czytelnikom. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie i wiedzę w dziedzinie projektowania wnętrz, pielęgnacji ogrodu oraz kuchni, co pozwala nam tworzyć treści, które są zarówno interesujące, jak i pomocne dla naszej społeczności czytelniczej. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu artykułów, które zawierają praktyczne porady dotyczące życia codziennego, inspirujące pomysły na aranżację wnętrz i ogrodu, oraz smaczne przepisy kulinarne. Jesteśmy tu, aby pomóc naszym czytelnikom w tworzeniu przytulnego domu i pięknego ogrodu, które będą odzwierciedlać ich indywidualny styl życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Urządzenie pokoju młodzieżowego w stylu loftowym
co odstrasza muchy
zioła na balkonie aranżacje

Jesteś zainteresowany reklamą?

zioła na balkonie aranżacje