Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Czym cechuje się moda francuska?

1 lipca 2022 moda francuska

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się moda francuska. Warto mieć na uwadze, że Francja słynie nie tylko z zamiłowania do mody, ale również z produkcji aromatycznych win oraz doskonałych serów. Można śmiało powiedzieć, że paryskim sznytem inspirują się kobiety na całym świecie.

Wyznacznik francuskiej mody

Należy pamiętać, że kolebką mody europejskiej od zawsze była Francja. W tym artykule wyjaśnimy, czym charakteryzuje się moda we Francji. Aż XII wieku sięga historia mody we Francji. Styl francuskiego dworu był wtedy naśladowany przez rody europejskich krajów. To właśnie we Francji produkowane koronkowe ozdoby, jedwabne materiały oraz nowe fasony sukien. Był to wtedy symbol klasy, elegancji oraz szyku. Pomimo upływu lat moda francuska jest dalej jednym z najważniejszych ośrodków mody. Nikogo nie powinno dziwić, że z Francji pochodzą wszystkie najsłynniejsze osoby ze świata mody. Coco Chanel jest niekwestionowaną wizjonerką mody kobiecej. To ona propagowała noszenie kobiecych spodni, a także skrócenie sukienek do długości midi. Wśród innych kreatorów francuskiego stylu można wymienić takie osoby jak: Louis Vuitton, Pierre Cardin, Hubert de Givenchy, Christian Dior oraz Thierry Mugler. To właśnie oni kreowali francuski styl oraz trendy, a także mieli mocny wpływ na kształtowanie modowej świadomości. Według powszechnej opinii Francuzki preferują prostotę oraz naturalność. Stylizacje z paryskich ulic są bardzo eleganckie i emanują niewymuszoną kobiecością. Warto też podkreślać współczesne trendy dyskretnymi akcesoriami, na przykład fikuśnymi okularami. Godne polecenia są także buty z finezyjnym obcasem. Do tego idealnie będą pasować włosy spięte w kok lub rozpuszczone. Każda Francuzka zawsze ma w torebce czerwoną szminkę do ust.

Co jest modne we Francji?

Można śmiało powiedzieć, że styl francuski jest znany na całym świecie. Za jedne z najlepiej ubranych kobiet świata uznaje się właśnie francuski. Niezwykle ważnym elementem francuskiej mody jest też ogromna pewność siebie. W garderobie Francuzki powinna się obowiązkowo znaleźć biała koszula renomowanej marki oraz proste jeansy i spodnie. Oprócz tego klasyczna marynarka i markowe torebki. Wysokiej jakości skórzane buty pomogą dopełnić stylizację. Należy pamiętać, że styl francuski skierowany jest nie tylko do rodowitych Francuzek. Każdy przy odrobinie chęci może się nauczyć tego stylu. Warto dodać, że francuski styl to nie tylko ubrania, ale również szyk i prezencja. Osoby, które chcą rozpocząć przygodę z francuską modą powinny najpierw szukać inspiracji na profilach znanych influencerek. Nie muszą to być koniecznie Francuzki, ale osoby, które promują francuski styl bycia. Zasady francuskich fashionistek opanowało wiele kobiet spoza Francji. Wśród takich osób można wymienić Martę Cygan oraz Solange Smith. Dobór odpowiednich akcesoriów także jest bardzo ważny. Każda french girl musi posiadać ciemne okulary, baleriny oraz stylową skórzaną torebkę. Dobrze prezentuje się także minimalistyczna biżuteria. Zamiast bransoletki dobrze sprawdzi się zegarek.

zestaw Lego

Redakcja internacjonalista.pl

Nasi redaktorzy na INTERNACJONALISTA.PL to zespół pasjonatów domu i ogrodu, którzy zaangażowani są w dostarczanie cennych informacji i inspiracji naszym czytelnikom. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie i wiedzę w dziedzinie projektowania wnętrz, pielęgnacji ogrodu oraz kuchni, co pozwala nam tworzyć treści, które są zarówno interesujące, jak i pomocne dla naszej społeczności czytelniczej. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu artykułów, które zawierają praktyczne porady dotyczące życia codziennego, inspirujące pomysły na aranżację wnętrz i ogrodu, oraz smaczne przepisy kulinarne. Jesteśmy tu, aby pomóc naszym czytelnikom w tworzeniu przytulnego domu i pięknego ogrodu, które będą odzwierciedlać ich indywidualny styl życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Program Mój Elektryk
zestaw Lego
zioła na balkonie aranżacje

Jesteś zainteresowany reklamą?

zioła na balkonie aranżacje